Glede na vso domišljijo, ki jo posameznik lahko premore, si je težko zamisliti, za kaj naj bi bil direktorat sploh zadolžen in kaj naj naj bi ljudje, ki so tam zaposleni, sploh počeli.
Vodja poslanske skupine Jelka Godec je na ministrico za kulturo naslovila pisno poslansko vprašanje v zvezi z učinkovitostjo Direktorata za ekonomsko demokracijo.
Celotno poslansko vprašanje objavljamo spodaj:
Na Twitter računu vašega ministrstva ste 6. septembra 2022 objavili, da ustanavljate Direktorat za ekonomsko demokracijo. V zvezi s tem sem 7. septembra na Vlado RS naslovila pisno vprašanje in mesec dni pozneje prejela odgovor, da Direktorat za ekonomsko demokracijo ne obstaja. In potem je sledila vaša nova izjava, in sicer 10. oktobra, da bo z novim letom Direktorat za ekonomsko demokracijo vendarle zaživel.
Že takrat so bili mnogi kritični, češ da si je ne glede na vso domišljijo, ki jo posameznik lahko premore, težko zamisliti, za kaj naj bi bil direktorat pravzaprav sploh zadolžen in kaj naj naj bi ljudje, ki bodo tam zaposleni, sploh počeli. V zvezi z delovnimi nalogami novonastalega direktorata ste takrat pojasnjevali, da bodo zaposleni pripravili zakonodajo, ki bo lastnikom olajša prenos lastništva na zaposlene, in modele, osnovane na (davčnih) spodbudah.
Glede na navedeno sprašuje:
1. Katere konkretne naloge ima danes Direktorat za ekonomsko demokracijo?
2. Koliko zaposlenih ima danes Direktorat za ekonomsko demokracijo?
3. S koliko proračunskimi sredstvi letno razpolaga Direktorat za ekonomsko demokracijo?
4. Lahko naštejete 5 konkretnih in že izpeljanih projektov Direktorata za ekonomsko demokracijo?
5. Kako ocenjujete odločitev glede ustanovitve Direktorata za ekonomsko demokracijo in kakšna je po vašem mnenju njegova dodana vrednost?
Spletno uredništvo