V Poslanski skupini Slovenske demokratske stranke so zoper predsednico Državnega zbora Urško Klakočar Zupančič podali naznanitev suma kaznivega dejanja.
Danijel Krivec je v izjavi za medije spregovoril o kršitvah Ustave Republike Slovenije in Poslovnika državnega zbora s strani predsednice Državnega zbora RS, saj slednja kljub poslovniškim pravilom onemogoča ustanovitev parlamentarne preiskovalne komisije podjetij v slovenski energetiki.
S tem ko mag. Urška Klakočar Zupančič, predsednica Državnega zbora Republike Slovenije, navaja, da zahteve za odredite parlamentarne preiskave ne bo mogoče obravnavati, dokler ne bo predložen čistopis zahteve za odredite parlamentarne preiskave, vedoma, namenoma in direktno zlorablja uradni položaj oziroma uradne pravice ter nevestno opravlja delo v službi, pri čemer krši Ustavo Republike Slovenije, Poslovnik državnega zbora, Zakon o parlamentarni preiskavi in Poslovnik o parlamentarni preiskavi.
Pri njeni odločitvi, da točke za odreditev parlamentarne preiskave, ki je bila del zahteve za sklic izredne seje Državnega zbora Republike Slovenije, ne bo uvrstila na dnevni red 78. izredne see Državnega zbora Republike Slovenie, gre za arbitrarno oceno in samovoljno ravnanje, ki sta v neskladju z Ustavo Republike Slovenije, s Poslovnikom državnega zbora, z Zakonom o parlamentarni preiskavi in s Poslovnikom o parlamentarni preiskavi.
Zaradi navedenega so poslanci SDS skupaj s sopodpisanimi poslanci Nove Slovenije zoper Urško Klakočar Zupančič podali naznanitev suma storitve kaznivega dejanja Policiji in Okrožnemu državnemu tožilstvu v Ljubljani.
Mag. Urška Klakočar Zupančič, predsednica državnega zbora, je uresničila vse objektivne in subjektivne znake spodaj navedenih kaznivih dejanj, v krivdni obliki direktnega naklepa ter ob neomajni zavesti:
1. Kaznivo dejanje Zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic (257. člen KZ-1)
2. Kaznivo dejanje Nevestnega dela v službi (258. člen KZ-1)
Navedeno ravnanje mag. Urške Klakočar Zupančič, predsednice državnega zbora, da ne skliče izredne seje Državnega zbora Republike Slovenije, ki je bila vložena v skladu s 85. členom Ustave Republike Slovenije in 58. členom Poslovnika državnega zbora, ne pomeni samo jasne in namerne kršitve pooblastil, ki jih ima kot predsednica državnega zbora, temveč tudi odrekanje človekove pravice sodelovanja pri upravljanju javnih zadev ter rušenje temelja ustavne ureditve s tem, ko se zanika namen in vloga poslank in poslancev Državnega zbora Republike Slovenije ter parlamentarne preiskave.
“V Poslanski skupini SDS ugotavljamo, da možnosti dogovora in normalne diskusije glede pravil, ki veljajo že trideset let, niso več možne in pričakujemo, da bo neodvisni organ o tem odločil”, je zaključil poslanec Krivec.
Spletno uredništvo