Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije je pred dnevi odposlal novih 200.000 odločb glede upravičenosti do dolgotrajne oskrbe, s čimer je 1.250.000 zavarovancev obveščenih, da so vključeni v sistem dolgotrajne oskrbe. Cena pošiljanja po pošti je skoraj 1,3 milijona evrov.

Vodja poslanske skupine Jelka Godec je na vlado naslovila pisno poslansko vprašanje v zvezi z odločbami o upravičenosti do dolgotrajne oskrbe.

Poslansko vprašanje objavljamo spodaj:

Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije je pred dnevi odposlal novih 200.000 odločb glede upravičenosti do dolgotrajne oskrbe, s čimer je 1.250.000 zavarovancev obveščenih, da so vključeni v sistem dolgotrajne oskrbe. Pri tem se mnogi sprašujejo o smiselnosti tovrstnega obveščanja. Ne samo zato, ker se jim zdi vsebina odločbe nerazumljiva, zaradi česar vsak dan na zavod kliče več sto ljudi, ampak tudi zato, ker je cena pošiljanja po pošti skoraj 1,3 milijona evrov. Na družbenih omrežjih se tako državljani že odzivajo s sporočili, da njim ni potrebno pošiljati nesmiselnega obvestila, ki zgolj samo stane, od njega pa ni nobene dodane vrednosti.

Sprašuje sledeče:

1.     A se vam res zdi smiselno pošiljanje nerazumljivih in brezpredmetnih odločb, s čimer praktično samo zapravljate davkoplačevalski denar?

2.     Ali ni mogoče najti drugega, bolj ustreznega sistema informativnega obveščanja državljanov o upravičenosti do dolgotrajne oskrbe?

3.     Ali je Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije dobil dodatna namenska sredstva za pošiljanje odločb o upravičenosti državljanov do dolgotrajne oskrbe?

 

 

Spletno uredništvo