Glede naslova – morda imajo ženske že pretekle izkušnje? Seveda pa nikakor ne velja vseh žensk metati v isti koš – v družinah so lahko panični tako moški, kot ženske.
Kaj nam je v resnici pokazala ta kriza?
Predvsem to, kdo izmed partnerjev v družini skrbi za mirnost in prilagodljivost družine. Kdo v družini pa dela paniko.
Najbolj pomembno pri vsem tem pa je – zna tisti miren, razumevajoč – pomiriti paničnega in družino še vedno prepričati, da so varni, ker so skupaj.
V družini se pač razrešujejo težave, problemi, ampak prav vsi so rešljivi, če so družine odkritosrčne in ni potrebno, da so vedno složne..
Tega v Sloveniji manjka!
Pozabili smo si pogledati v oči in povedati, da smo nekaj storili narobe. In potem pride ta kriza – v resnici je razgalila zgolj to, da Slovenci ne vemo več, kaj pomeni družina.
Zakaj tako menimo?
Ker podatki kažejo, da so bile nekatere družine sila vesele tega, da so se lahko več družili – druge pa so v tem času razpadle, ker so ugotovile, da jih prav nič ne povezuje.
Ubogi otroci!
Ni krivo zapiranje šol in vrtcev – krivi so starši, ki ne znajo svojim otrokom zagotoviti varnosti in upanja v prihodnost.
Res ne vemo kdaj se je med nas prikradla zahteva, da je država dolžna skrbeti za otroke? In zdaj vsi o tem pišejo, govorijo in prepričujejo?
Za otroke so dolžni poskrbeti starši!
Starši morajo biti tisti, ki jim nudijo varnost, prijaznost življenja in tudi opozarjati na nevarnosti.
Ni država rodila otrok, čeprav je ženskega spola – odgovorni so starši!
Ko bo slovenski narod to enkrat ponovno spoznal (v kmečkih družinah se to ve!) bomo Slovenci imeli potomce, ki bodo zdravi in se veselili življenja četudi bo nastopila zdravstvena kriza.
Veliko jih je že sedaj – pa se izgubijo v medijskem poročanju, da mladi trpijo. To ni res! in vsekakor ne vsi – le tisti, ki imajo starše, ki od države pričakujejo, da bo skrbela za njihove otroke.
M. Lisjak