Vladajoča koalicija je v treh letih z lažnimi obljubami in nesposobnostjo slovensko zdravstvo pripeljala na rob preživetja, zdaj ga bo z novim zakonom dokončno uničila.
Tudi tokrat je iz danes na jutri prišel sklic izredne seje za tretjo obravnavo zakona. V državnem zboru se nadaljuje praksa, ko se brez verodostojne argumentacije, temelječe na poslovniku, zlorablja parlamentarne postopke in ustvarja namišljena izredna stanja.
Na današnji izredni seji državnega zbora je na dnevnem redu predlog zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o zdravstveni dejavnosti, EPA 1917–IX. Predlog zakona je bil v parlamentarno proceduro vložen po rednem postopku. Prvo obravnavo predloga zakona so opravili na redni februarski seji državnega zbora 30. januarja 2025, drugo obravnavo na matičnem delovnem telesu 11. in 13. marca 2025 ter drugo obravnavo na redni marčevski seji državnega zbora 27. marca 2025.
Nato pa je, žal ponovno, iz danes na jutri prišel sklic izredne seje za tretjo obravnavo predloga zakona. V Državnem zboru Republike Slovenije se tako nadaljuje praksa, ko se brez verodostojne argumentacije, temelječe na Poslovniku državnega zbora, zlorablja parlamentarne postopke in ustvarja namišljena izredna stanja. Poslanska skupina SDS je pričakovala, da bo predsednica državnega zbora zaščitila avtonomnost in neodvisnost zakonodajne veje oblasti pa tega, žal, ni storila.
Drugi odstavek 58. člena Poslovnika državnega zbora je namreč povsem jasen: »Izredno sejo lahko skliče predsednik državnega zbora na predlog vlade ali po sklepu kolegija, kadar gre za zadeve, ki jih ni mogoče odlagati in jih ni mogoče pravočasno uvrstiti v dnevni red redne seje, če:
- se predlaga sprejem zakona po nujnem postopku,
- je odločitev državnega zbora vezana na rok, določen z ustavo, z zakonom, s tem poslovnikom ali s pogodbami, na katerih temelji Evropska unija,
- gre za zadeve v zvezi s prenehanjem in potrditvijo mandata poslanca, imunitete poslanca ali drugih nosilcev javnih funkcij ali za zadeve v zvezi z volitvami, imenovanji in razrešitvami,
- gre za odločitve iz 92. člena ustave.
Prisotnost in sodelovanje na današnji seji bi tako pomenila podporo nadaljnjemu kršenju Poslovnika državnega zbora in izrabo moči parlamentarne večine, zato je Poslanska skupina SDS na podlagi 2. odstavka 65. člena poslovnika napovedala obstrukcijo oziroma odsotnost vseh članov Poslanske skupine SDS na 99. izredni seji državnega zbora.
Spletno uredništvo