DomaSlovenijaPUMA - našemu ministrstvu se vaja zdi nepotrebna

PUMA – našemu ministrstvu se vaja zdi nepotrebna

Pisali smo že o napovedani vojaški vaji, ki jo bo izvedla naša sosednja država Avstrija. Vaja naj bi bila namenjena ohranitvi Avstrijske meje pred morebitnim vnovičnem množičnem navalu nezakonitih prehodov migrantov.

V medijski prostor je pricurljala vest, da se naše Ministrstvo za notranje zadeve pritožilo, ker vaja naj ne bi bila potrebna.

Matej Lahovnik je napisal na Twitter:

“Namesto, da slovenska policija izraza nestrinjanje s protimigrantsko vajo na severni meji, bi raje avstrijski policiji predlagala skupno vajo in varovanje schengenske juzne meje na Kolpi.”

Mi dodajamo:

– vedno več je nezakonitih prihodov čez našo nezaščiteno mejo.

– vedno več je problemov, ki zaradi velikega števila migrantov nastajajo v naših mestih.

– vedno manj pa o tem pišejo mediji.

– policijo bi morali okrepiti.

– vojski dati dodatna pooblastila.

– pod nujno sprejeti zakonodajo, da pri nas ne morejo zaprositi za azil, če so prišli že čez toliko varnih držav.

Problematiko nezakonitih prestopov in kako bo potekala vaja PUMA, bomo še naprej spremljali in vas obveščali.

Foto: tgcom24.mediaset
Foto: tgcom24.mediaset
Foto: tgcom24.mediaset
Prejšnji članek
Naslednji članek

OBVEZNO BRANJE

TO NEDELJO PLANINSKI POHOD NA TRAVNIK

Planinsko društvo Ljubno ob Savinji obvešča, da bo v okviru Športnega poletja pod Smrekovcem v nedeljo, 17. maja 2026, organiziran planinski pohod na Travnik. Zbor...