Včerajšnji obračun med Terme Olimia Podčetrtkom in Hopsi Polzelo je prinesel prvo zmago košarkarjem s Polzele.

Dvoboj Podčetrtanov in Polzelanov je pomenil obračun ekip z dna lestvice. Če so prvi doslej imeli eno zmago, so bili Hopsi še brez. Toda tokrat so slednji dobro odigrali zadnjo četrtino, s katero so v svoj prid odločili tekmo, na kateri so iz igre metali 52-odsotno.

Varovanci Boštjana Kuharja so se izkazali v drugi in zadnji četrtini ter slavili z 78:89.

Gostitelji so tekmo bolje začeli, prvo četrtino dobili za devet točk, a so jim gostje v drugih desetih minutah vrnili z enako mero, tako da sta ekipi drugi polčas začeli poravnani. Tudi po 30 minutah sta zasedbi bili povsem izenačeni, v zadnjih desetih minutah pa je voda stekla na mlin Hopsov, ki so zadnjih deset minut dobili za enajst točk. Največ točk, kar 23, je za Hopse dosegel Cooper Robb.