Med 1. in 3. marcem 2024 je v Nancy v Franciji potekal Evropski univerzitetni pokal, na katerem so tekmovale tri članice Powerlifting kluba Polzela.

Na Evropskem univerzitetnem pokalu sta v kategoriji do 63 kg nastopili Ida Janež in Tjaša Vagaja. Ida je s seštevkom 390 kg zasedla odlično 2. mesto. Priborila pa si je tudi 1. mesto v počepu – 150 kg, kar pa je tudi nov mladinski državni rekord. Prav tako pa je osvojila srebrno medaljo v potisku s prsi – 82,5 kg, kar pa je prav tako nov mladinski državni rekord.

Tjaša je s seštevkom 347,5 kg (132,5 kg počepa, 75 kg potiska s prsi in 140 kg mrtvega dviga) dosegla 9. mesto.

V kategoriji do 84 kg pa je nastopila še Laura Jelen. S seštevkom 362,5 kg (145 kg počepa, 72,5 kg potiska s prsi in 145 kg mrtvega dviga) je osvojila 6. mesto.

Izpostaviti je potrebno tudi, da so vse tri tekmovalke iz našega kluba zastopale Univerzo v Ljubljani, ki je zmagala v skupni razvrstitvi vseh univerz na tekmovanju.