V zadnjih treh letih so zaposleni v Sloveniji občutno prikrajšani pri svojih neto prihodkih. Po analizah Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) je razlog v odločitvah aktualne vlade, ki je uvedla dodatne davke in prispevke, med drugim tudi prispevek za dolgotrajno oskrbo.

👉 Izračuni kažejo, da so zaposleni v tem obdobju prejeli:

📉 pri minimalni plači: približno 2.100 evrov neto manj,

📉 pri povprečni plači: okoli 3.600 evrov neto manj,

📉 pri dvakratniku povprečne plače: celo 5.200 evrov neto manj.

Morda je slika naslednjega: besedilo, ki pravi »NAMESTO BOŽIČNICE RAJE VIŠJE NETO PLAČE Zaradi odločitev aktualne vlade ste V zadnjih treh letih prejeli nižje neto plače! Zaposleni z minimalno plačo Zaposleni S povprečno plačo zaposleni 2-kratnikom povprečne plače 2.100 € NETO MANJ 3.600 € NETO 5.200 € NETO MANJ MANJ Vir: Analitika GZS OBRINO-PODEINSKA SLOVENIJE Gospodarska zbornica 4· Slovenije ZBORNICASLOVENLE r TRGOVINSKA ZBORNICA SLOVENIJE ZDS ZDRUŻENJEC DELODAJALCEV PODJETNIKOV SLOVENIJE«

Namesto kratkoročnih ukrepov, kot je obvezna božičnica, bi bila po mnenju strokovnjakov dolgoročno ugodnejša rešitev zvišanje splošne davčne olajšave. Takšna sprememba bi zaposlenim čez vse leto omogočila višje neto plače in s tem večjo blaginjo.

Spletno uredništvo

VIR: Analitika GZS