Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje so v zadnjih treh dneh prejeli 683 klicev občanov. 163 klicev je bilo interventnih, 4 nujni.
56 interventnih klicev je bilo s področja kriminalitete, 10 s področja mejnih zadev in tujcev, 65 s področja prometne varnosti in 44 s področja javnega reda in miru.
Prometna varnost
V zadnjih treh dneh so obravnavali 7 prometnih nesreč z lažjimi poškodbami in 20 prometnih nesreč z materialno škodo.
Javni red in mir
Zaradi kršitev javnega reda in miru so ukrepali osemkrat.
Kriminaliteta
V noči iz petka na soboto so v Laškem obravnavali vlom v stanovanjsko hišo. Storilec je ukradel več zlatnine in nekaj gotovine.
V Šentjurju so obravnavali vlom v poslovne prostore. Storilec je ukradel kuverto z dnevnim izkupičkom.
V Velenju je neznani storilec vlomil v prostore podjetja. Ukradel je več električnega in baterijskega orodja.
Včeraj so bili obveščeni, da je bilo v obdobju zadnjega meseca v Celju vlomljeno v starejšo, nenaseljeno stanovanjsko hišo. Storilec je ukradel več bakrenih cevi in starejšo uro.
Spletno uredništvo VIR: Policijska uprava Celje