Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje so v zadnjih 24. urah prejeli 212 klicev občanov. 62 klicev je bilo interventnih.
22 interventnih klicev je bilo s področja kriminalitete,  10 s področja mejnih zadev in tujcev, 26 s področja prometne varnosti in 10 s področja javnega reda in miru.

Prometna varnost
Včeraj so obravnavali eno prometno nesrečo z lažjimi poškodbami in sedem prometnih nesreč z materialno škodo.

Javni red in mir
Zaradi kršitev javnega reda in miru so ukrepali dvakrat.

Kriminaliteta
V jutranjih urah so bili obveščeni o požaru v Spodnjem Grušovju. Zagorelo je v poslovnih prostorih nad delavnico. Do požara je najverjetneje prišlo zaradi kratkega stika na električni napeljavi. Tuja krivda je izključena.
Z delovišča na Ljubečni so neznani storilci ukradli premični delovni oder.
V Celju je neznani storilec vlomil v skladiščne prostore podjetja. Ukradel je tri vgradne kotličke in več različnega ročnega orodja.
Na Rogli so obravnavali vlom v leseno stojnico. Storilec je ukradel prenosni računalnik, dve denarnici z gotovino, prenosni zvočnik ter več hrane in pijače.
V gostinskem lokalu v Šempetru v Savinjski dolini so obravnavali drzno tatvino. Eden od gostov, po govorici naj bi šlo za državljana Romunije, je medtem, ko je bila zaposlena na terasi lokala, stopil za točilni pult in ukradel dnevni izkupiček in ženski prstan, ki ga je zaposlena našla v sanitarnih prostorih.

Nedovoljen prehod državne meje
Na avtocestnem počivališču so sinoči zaznali osebno vozilo znamke Toyota Corolla, poljskih registrskih oznak, katerega voznik je stekel iz vozila, ko je opazil policijsko vozilo. V avtomobilu so bili štirje državljani Turčije, ki so na nezakonit način prestopili državno mejo.  Sprovajalca še niso izsledili, vsi štirje turški državljani so zaprosili za mednarodno zaščito.

Spletno uredništvo

VIR: Policijska uprava Celje